Henkel tüketiciler, zanaatkarlar ve sanayicilere yönelik Yapıştırıcı, Mastik ve Yüzey İşlem Kimyasallarında dünyanın en önde gelen tedarikçisidir.
Uzun geçmişimiz sonucunda uluslararası, bölgesel ve yerel markalardan ve çeşitli hedef grupların (tüketiciler, zanaatkarlar ve sanayiciler) gereksinimlerini karşılayan geniş bir yelpazede çok sayıda üründen oluşan dengeli bir portföyümüz bulunuyor.

 


"Ev, Okul ve Ofis”, “Do-It-Yourself” (Kullanıcının kendi kendine uyguladığı ürünler) ve “Yapı Kimyasalları” sektörlerine hizmet veriyoruz. Ayrıca ulaştırma, elektronik, metal, dayanıklı mallar, tüketim malları, ambalaj, bakım, onarım gibi çok çeşitli sanayi dalları için çözümler sunuyoruz.


Faaliyetlerimiz

Henkel dünyanın her yerinde çok büyük bir yapıştırıcılar portföyü sunarak düzeltme, kağıt yapıştırma, yenileme/dekorasyon, mastik, bantlar, yapıştırma, tutturma, inşaat ve çok amaçlı hızlı yapıştırıcılar alanlarında tüketicilerin gereksinimlerinin tamamına yakınını karşılamaktadır. Söz konusu yapıştırıcılar dünyanın 125 ülkesinde satılmaktadır.

Henkel'in özel olarak tasarlığı süreçler, yapıştırıcı formüllerinin kendilerine özgü özelliklerine uygun olarak tasarlanmaktadır ve her işyerinin kendi teknik faktörlerine uygundur. Böylece profesyonel yer kaplama, bina, inşaat, boru döşeme, yangın önleme, marangozluk ve duvar kağıdı uygulamalarında tüm bireysel gereksinimler karşılanmaktadır.

Ayrıca pek çok kişi, Henkel Yapıştırıcı Teknolojilerinin ürünlerinden her gün farkında olmadan yararlanmaktadır: arabalar, cep telefonları, mobilyalar, kitaplar ve günlük yaşamda kullandığımız pek çok diğer eşya, Henkel’in çözümleri olmasaydı bugünkü durumlarında olmazdı veya dağılırdı.

Günümüzde Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri, dünyada 125 ülkede satılmaktadır ve yapıştırıcılar, mastik ve yüzey işlem kimyasalları alanlarında dünya lideridir. 21.700 kişi istihdam eden Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri bölümü, 2006’da yaklaşık 5,5 milyar Euro satış gerçekleştirmiştir ve bu tutar Henkel’in toplam satışlarının %44’ünü oluşturmaktadır.